POLIN

Krew łączy i dzieli. Wystawa w Żydowskim Muzeum Galicja

Data wydarzenia: 
15 maj 2018
Krew łączy i dzieli. Wystawa w Żydowskim Muzeum Galicja
Miniatura z Modlitewnika Zygmunta I Starego, którego oryginał znajduje się obecnie w British Library

Wernisaż wystawy Krew: łączy i dzieli już 15 maja!

15 maja 2018 r. zainaugurujemy w Żydowskim Muzeum Galicja wystawę Krew: łączy i dzieli. Przygotowana oryginalnie przez Muzeum Żydowskie w Londynie wystawa zostanie w Krakowie uzupełniona o szereg eksponatów związanych z polskim (w szczególności galicyjskim) kontekstem.

Krew, życiodajny płyn wspólny dla wszystkich ludzi, płynie w naszych żyłach. Transportuje tlen po całym organizmie, odżywia i chroni ciało. Pozwala nam funkcjonować. Symbolizuje nasze wspólne człowieczeństwo. 

popopo ("Stan wyjątkowy" w Muzeum Polin i Teatrze Powszechnym)

Jakub Bohme
popopo ("Stan wyjątkowy" w Muzeum Polin i Teatrze Powszechnym)

Jakub Bohme

#popopo

Tak zwany „teatr młodego widza” od lat próbuje swoich sił, zbyt często z marnymi skutkami. Spektakle „dla” młodzieży bardzo rzadko bywają spektaklami „z” młodzieżą. Wiekowe przeznaczenie często staje się głównym celem, protekcjonalne podejście blokuje prawdziwą komunikację, mentalni starcy próbują udawać młodych… – kończy się to zazwyczaj nieporozumieniem artystycznym i organizacyjnym. Bywają na szczęście wyjątki. Wzorcowym przykładem funkcjonalności teatru młodego widza jest spektakl „Stan wyjątkowy” w reżyserii Doroty Ogrodzkiej. To na warszawskiej scenie performatywnej zdarzenie ożywcze i wręcz przełomowe – nie tylko ze względu na samą ideę, ale i efekty: doraźne oraz długofalowe.

"Festiwal Pamięci" w Muzeum POLIN

Data wydarzenia: 
26 listopad 2015

26 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się premiera "Festiwalu Pamięci" w reż. Andrzeja Pakuły - drugiego po "Stanie wyjątkowym" spektaklu zrealizowanego w ramach projektu "TUMULT! Teatr w muzeum".

Subskrybuje zawartość

© Copyright 2014